Головна сторінка
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Чт, 23.11.2017, 21:20

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка
Меню сайту
 
Форма входу


ЦІКАВО:

ВИПАДКОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:

Після горіння стерні на п......
00:01:22
ВСЬОГО БІЛЬШЕ 400 ВІДЕО!


Випадкові світлини з фотогалереї сайту:
Покладання квітів:

Конкурс "А я - україночка":

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Конкурс "А я - україночка":


 
Опитування для Вас
Ви відвідуєте подібні сайти?
Всього відповідей: 137
 

 

 

- ваша реклама на Баштанських Інтернет-сайтах -
↓ за зміст оголошення відповідає рекламодавець ↓ вебмайстрам, які бажають встановити цю рекламу на сайт

На головну » 2016 » Травень » 23
Миколаївською ОДА перейменовано вулиці в Баштанці та селі Лоцкине. Пам'ятник Синам Баштанської республіки демонтуватимуть

  Сьогодні Баштанка.НЕТ стало відомо, що на офіційному Інтернет сайті Миколаївської облдержадміністрації опубліковано розпорядження голови ОДА Вадима Мерікова вiд 21 Травня 2016 № 197-р «Про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків», у якому йдеться мова проте, що в Баштанському районі, а саме в м. Баштанка вулицю Васляєва перейменовують на вул. Підпільників ОУН, вулицю Баштанської Республіки на вулицю Героїв Небесної Сотні, вулицю Ватутіна на вулицю Дмитра Боровика; вулицю Горького на Миколи Василенка.
  У селищі Лоцкине вулицю Гамарника перемейновано на вулицю  Івана Паторжинського, вулицю Чубаря на Петра Дужого.

  Крім того, згідно додатку до розпорядження в м. Баштанка необхідно буде демонтувати Пам'ятник Синам Баштанської республіки та Пам’ятний знак 50-й річниці Баштанської республіки.

  Причина демонтажу пам'ятників у м. Баштанка: з метою уникнення двозначності щодо необхідності демонтажу об’єкта облдержадміністрацією отримано висновок УІНП щодо необхідності відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» демонтажу цього об’єкта

 


 
Перейменування у м. Баштанка:
 
  Пояснення причини перейменування вулиці Васляєва: Володимир Олександрович Васляєв (1924 —1980) — радянський державний і партійний діяч, перший секретар Миколаївського обласного комітету КПУ.
  Чому перейменовується вулиця Васляєва на вулицю Підпільників ОУН - 1941-1944 роках на території Миколаївської області діяло підпілля ОУН, яке мало розгалужену мережу, об’єднувало сотні патріотів і було осередком всеукраїнського руху опору ОУН. Одна з найпотужніших ланок обласної організації знаходилась в Баштанському районі. Вшанування ОУН – вимога Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті». Рекомендація щодо вшанування ОУН міститься в роз’ясненнях Українського інституту національної пам’яті. Про вшанування підпілля ОУН подав клопотання навчально-науковий інститут історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, співробітники кафедри історії Чорноморського державного університету імені Петра Могили. Клопотання про вшанування підпілля ОУН подала низка громадських організацій, серед яких Миколаївське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка, Миколаївська обласна організація Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, громадська організація «Символи Миколаєва», крайова організація Народного Руху України, Миколаївський обласний осередок Цивільного корпусу «АЗОВ» та інші.

  Пояснення причини перейменування вулиці Ватутіна: об’єкт топоніміки наявний в рекомендаціях УІНП (Українського Інституту Національної пам’яті) щодо перейменування.
  Чому перейменовується на вулицю Дмитра Боровика: Дмитро Миронович Боровик (1876 – 1920). Народився в Баштанському районі, один з фундаторів українського національного руху на Далекому Сході, редактор і видавець першого на Далекому Сході українського тижневика "Українець на Зеленому Клині".

  Пояснення причини перейменування вулиці Горького: Відповідно до рекомендацій УІНП об’єкт слід перейменувати на тих підставах, що Горький Максим (1868-1936) – особа, пов’язана з діяльністю комуністичної партії (радянський «пролетарський» письменник, ідеолог радянського комуністичного режиму, заперечував право української мови на існування, активно співпрацював з НКВС, прославляв його роботу, у 1934-1936 роках – голова Спілки письменників СРСР).
  Чому перейменовується на вулицю Миколи Василенка: Василенко Микола Прокопович (1866 — 1935) - історик, громадський, державний діяч, президент ВУАН, член Центральної Ради, голова Ради міністрів, Міністр закордонних справ і народної освіти Ради міністрів Української Держави. Вшанування діячів Української Держави – вимога Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті». Рекомендація щодо вшанування діячів Української Держави міститься в роз’ясненнях Українського інституту національної пам’яті. Ім’я наявне в Постанові Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році»

  Пояснення причини перейменування вулиці Баштанської Республіки: Об’єкт топоніміки наявний в рекомендаціях УІНП щодо перейменування.
  Чому перейменовується на вулицю Героїв Небесної Сотні: На честь героїв, які під час Революції Гідності 2014 року поклали свої життя в боротьбі за права українського народу.

 
Село (по правилам – селище) Лоцкине:
 
  Пояснення причини перейменування вулиці Гамарника: Об’єкт топоніміки наявний в рекомендаціях УІНП щодо перейменування.
  Чому перейменовується на вулицю Івана Паторжинського: Іван Сергійович Паторжинський (1896 — 1960) – український оперний співак, педагог, народний артист СРСР. Ім’я наявне в Постанові Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році».
 
Пояснення причини перейменування вулиці Чубаря: Об’єкт топоніміки наявний в рекомендаціях УІНП щодо перейменування.
  Чому перейменовується на вулицю Петра Дужого: Петро Атанасійович Дужий (1916 - 1997) — український письменник, з 1944 референт пропаганди ОУН. Вшанування діячів ОУН – вимога Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті». Рекомендація щодо вшанування діячів ОУН міститься в роз’ясненнях Українського інституту національної пам’яті. Ім’я наявне в Постанові Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році»

  Додатки з розпорядження Голови Миколаївської ОДА:
 
Джерело: http://www.mk.gov.ua/ua/oda/order/?doc_id=14304
Категорія новин: Суспільство | Переглянули 1609 чол.
Опублікував: vagonta
Сподобалася новина? Розкажіть про неї своїм друзям через соцмережі:

ПОШУК за КЛЮЧОВИМИ словами статті: Баштанської республіки, декомунізація, горького, сини Баштанської республіки, демонтаж памятника, Ватутіна, перейменування вулиць
↑ за зміст оголошення відповідає рекламодавець ↑
Всього коментарів користувачів сайту: 1
avatar
1
1
Добра новина з перейменуванням центральної вулиці міста- Баштанської Республіки на вулицю Героїв Небесної Сотні. Серед громадян швидко вживеться коротка назва-вулиця Героїв. Тепер нарешті всім стане зрозумілим, що пам’ятний знак Героям Небесної Сотні повинен бути встановлений на площі Єдності на освяченому місці біля палацу культури, а головне на щойно перейменованій вулиці Героїв Небесної Сотні, що і визначено рішенням 57 сесії міської ради попереднього скликання.

Додати коментар. Можна коментувати через відомі соціальні мережі "Однокласники", "Фейсбук", "Вконтактє":
avatar
 

 


10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ ДО УСІХ РОЗДІЛІВ САЙТУ:

Є просто буття - вічність. Час це відносність. Кожна мить може бути вічністю, але коли це ставиться в рамки - то це вже часовий відрізок. В космосі немає часу, час придумали люди, щоб обмежити своє перебування в вічності. Бо вічність, це страх. А коли обмежуєш своє перебування в вічності, страх зникає - бо є розуміння, що все рано чи пізно закінчує...

Статистика переглядів публікації у спільноті "Типова Баштанка":
Пропоную перевірити свої духовні пізнання з допомогою Біблії.

Це добра справа для добробуту міста!

Вот что у людей в головах?!! Можно подумать, что улицы созданы для политической мести! Да назовите уже наконец Грушевые, Тенистые, Прохладные - и не тратьте государственные деньги на галиматью!

Предлагаю проверить свои познания в библейском учении с помощью уроков "Так говорит Библия".

Предлагаю проверить свои познания в библейском учении с помощью уроков "Так говорит Библия".

Хочеться подякувати автору за численні та змістовні публікації у власному блозі. Завжди цікаво та корисно почути думки, які спонукають до подальших роздумів та пошуку. Приємно також те, що блог регулярно поповнюється матеріалами культурно-мистецького життя Віктора Коваленка та ВІА "Зоряний шлях".


Статистика відвідування в групі "Типова Баштанка":


Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           
РОЗДІЛИ НОВИН
Події, свята [662]
Суспільство [573]
Освіта, медицина [485]
Культура [190]
Бібліотека [2]
Надзвичайно [501]
Спорт [205]
Історія [26]
Політика [151]
Економіка [60]
Інформування [521]
Допомога українській армії [40]
Виконавча влада [392]
Самоврядування [194]
Сесії районної ради [72]
Вітання жителів району [91]
Пошук земляків-баштанчан [7]
Запитували - відповідаємо [12]
Конкурси, акції [17]
Куточок споживача у м. Баштанка [39]
Миколаївщина: політика [146]
Миколаївщина: економіка [96]
Миколаївщина: суспільство [844]
Мик-щина: к-ра, мед., освіта, спорт [184]
Україна: політика [355]
Україна: економіка [321]
Україна: суспільство [884]
Україна: к-ра, мед., освіта, спорт [341]
Духовність [23]
Православним християнам [122]
Світ: суспільство [350]
Світ: наука і техніка [201]
Світ: цікаво-корисно [46]
Важливо про сайт! [36]
Цитата на Баштанка НЕТ [13]

загрузка...

Зверніть увагу!
Найбільше коментарів:


Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
Загрузка...
 

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz