Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 11.12.2017, 06:41

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Привільненська сільська рада
Громада
Історія
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
Загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Покладання квітів:

_-1:

-22:

-14:

 
- ваша реклама на Баштанських Інтернет-сайтах -
загрузка...
вебмайстрам, які бажають встановити цю рекламу на сайт

Головна » Статті » Привільненська сільрада » Освіта, культура, медицина, спорт

Скарбниця історії села

У Баштанському районі функціонує 6 музеїв, із них три – шкільні. Два музеї мають звання «народний» – Баштанський і Привільненський.

Привільненський народний музей історії села був заснований у 1986 році за ініціативи колишнього вчителя історії місцевої школи-інтернат, цінителя народних традицій М. В. Бондаренка, який провів велику дослідницько-пошукову роботу, вклав свою душу і талант у створення неповторних виставкових зал. На жаль, уже 1,5 роки як не стало Миколи Васильовича, обірвався його земний політ, та ще не одне покоління привільненців із вдячністю згадуватимуть його, вивчаючи історію свого мальовничого села.

Ошатний, білосніжний будинок у центрі села відвідують не лише привільненці, а й гості, які цікавляться історією села.

У червні 1997 року музею було присвоєне звання «народний» за велику пошукову, науково-освітню роботу. В цьому заслуга всіх жителів села, які приносили до музею різні експонати, речі побуту, ділились своїми спогадами, сімейними реліквіями.

Всі матеріали систематизовані. Експонати розповідають про події до 1917 року та з 1917 по 1941 рр., велику залу займають експонати, присвячені Великій Вітчизняній війні, післявоєнному періоду аж до наших днів.

У музеї тричі на тиждень проводяться тематичні, оглядові, циклові екскурсії, які сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління. Гортаючи сторінки минулого, у екскурсантів виникає бажання вивчати історію рідного краю, звичаї, знайомитись з людьми, які творили цю історію, переборюючи труднощі своїм розумом і працею.

Традиції музею зберігаються, продовжуються і передаються від серця до серця. А очолює сьогодні цей музей теж колишній вчитель Н. Н. Остапенко. Разом з учнями школи Неля Никифорівна продовжує пошукову роботу, збирає експонати. Традиційними залишаються зустрічі поколінь. Пос-тійно змінюються виставки – до визначних подій, свят.

– У нас немає байдужих людей, – розповідає Неля Никифорівна. – Вони самі приходять, діляться спогадами. Завжди відгукуються на запрошення взяти участь у якійсь зустрічі, розповісти про своїх рідних чи знайомих, які внесли свій вклад у розвиток нашого села.

Хоча музей підпорядкований районному відділу культури, та сільська рада і голова СГЗАТ «Родина» Ю. В. Базалій завжди допомагають музею як у ремонті приміщення, так і в оформленні виставок, стендів.

У серпні цього року музей захищатиме звання «народний». Сільський голова А. В. Савченко пообіцяв зробити ремонт приміщення. Дивлячись, з якою любов’ю Неля Никифорівна розповідає про музей, є надія, що звання обов’язково буде підтверджене.Другие материалы по теме
Категорія: Освіта, культура, медицина, спорт | Опублікував: bashtanka (02.08.2007) | Автор: Василь
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1476 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz