Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Василя Гонти
 
Головне меню сайту

вхід на сайт

Персональний блог
Юлії Дубогрій [4]
Василя Гонти [29]
Оксани Смоли [8]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [40]
Віктора Коваленка [114]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [19]
Олександра Дорошенка [3]
 
Баштанка рекламна
Загрузка...
 

» Усі блоги " » блог Василя Гонти [ Додати запис до власного блогу ]

Опорна школа "пролітає" над Баштанщиною як "фанера над Парижем"

  Раніше на Баштанка.НЕТ я публікував інформацію заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея про те, що в кожній області створюватимуться від 3 до 5 навчальних закладів, так званих опорних шкіл, які будуть максимально комплектуватися необхідною для навчання матеріально-технічною базою. Тож у відповідній статті я навіть у заголовку вказав, що «опорні школи в Баштанському районі зможуть отримувати від 3 мільйонів гривень!», маючи на увазі, що наш район має гарні здобутки у галузі освіти й обов’язково повинен отримати одну з опорних шкіл.
  А сьогодні зі слів Міністра освіти і науки Україні Сергія Квіта почув, що Уряд «розкошелиться» лише на одну (!!!) опорну школу в області! Отже твердження, що не місто Миколаїв, а Баштанщина отримає сучасний навчальний заклад  практично ріівне нулю.
  "Пролітаємо як фанера над Парижем" - ось такий відомий вислів прийшов на думку після прочитання новини… Виходить спочатку обнадіюють, а потім лицем у багно і освітян, і дітей, і батьків. Прикро. Сподіваюся на рівні країни хтось таки помилився, розтлумачуючи нове законодавство про освіту, адже школи, які повністю були б укомплектовані усім необхідним для навчання повинні бути як мінімум одна на район!
  А поки… А поки летить наша надія про опорну школу в Баштанському районі як «фанера над Парижем»…

 
 

  Стаття з сайту про те, що "Опорних шкіл поки буде по одній на область":

  За словами міністра освіти і науки, на початковому етапі створення мережі опорних шкіл заплановано устаткування зразкових опорних шкіл по одній на кожну область, включно з містом Києвом. Про це він повідомив під час засідання колегії МОН.
  "Створюватися опорні школи будуть у різний спосіб. Для цього вже закладено кошти у бюджет, також Міністерство має донорський проект для створення цієї мережі", - сказав Сергій Квіт.
   Він також запевнив, що впродовж 2016 року триватиме робота по обладнанню у загальноосвітніх навчальних закладах кабінетів для викладання фізики, хімії та біології.
  Як відомо, раніше у Міністерстві освіти заявляли, що кількість опорних шкіл у кожній області складатиме від 3 до 5. Передбачається, що навчальні мають бути забезпечені шкільними автобусами, лабораторіями, енергозберігаючими технологіями тощо.


 


Пролетіти як фанера над Парижем:
  Пролетіти як фанера над Парижем - вираз в розмовній мові, що означає упущену можливість отримати що-небудь або зробити будь-яку дію, надаватися не при справах, терпіти невдачу
  Існує безліч сумнівних версій виникнення цього виразу (народна етимологія), серед яких:
- Вираз виник на початку XX століття, коли в газетах активно обговорювалося політ над Парижем дирижабля під назвою «Фленер». З часом вислів перекочувало з газет в розмовну мову, а сенс став переносним. Незрозуміла ж назва дирижабля перетворилася в більш звичну вуху «фанеру».
- У 1908 році відомий французький авіатор Огюст Фаньер, здійснюючи показовий політ над Парижем, врізався в Ейфелеву вежу і загинув. Після чого відомий меншовик Мартов писав в «Іскрі», що «царський режим летить до своєї загибелі так само швидко, як пан Фаньер над Парижем».
- Даний фразеологізм виник в 1987 році в результаті непорозуміння при друку чергового номера «Комсомольської правди».

Перше фото з сайту aif.ru. Перероблене.
Переглянути оригінал фото тут.
 
 


ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

Опубліковано: 28.02.2016 | Переглядів: 1336
Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Василя Гонти у соціальних мережах:

Всього коментарів: 3
avatar
1
1
Цього і треба було чекати виходячи із адмінреформи. Мотивом для створення адмінреформи "реформатори"вважають дві причини .Перша- в селах більше вмирає чим народжується. Друга-завдяки техніці в агропромисловому комплексі потрібно менше людей чим їх зараз проживає в селі. Тому села потрібно знищити, а землю передати холдінгам. Виходячи з цього опорні школи потрібно створювать в місті, а не там де через певний час замість сел та районних центрів будуть одні поля. Це не я видумав, все це описано в адмінреформі про причини її створення.
avatar
0
2
Стало відомо, що А. Яценюк обіцяє опорним школам щедре фінансування:
"Прем’єр-міністр України обіцяє економічно стимулювати місцеві громади, які створюватимуть мережу опорних шкіл в регіонах. Про це він сказав під час обговорення проекту створення опорних шкіл на засіданні Кабінету Міністрів.
«Наше програмне завдання на 2016 рік – це якість середньої освіти. Тому що середня освіта є базою - для майбутнього країни, для нових якісних фахівців і для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, аби далі проводити реформи, через десятиліття в тому числі», - підкреслив Яценюк.

Зокрема, прем’єр звернувся до Міністерства освіти з проханням підготувати рамкову постанову щодо створення опорних шкіл, аби визначити основний напрямок політики з цього питання для місцевої влади.

«Ви зробили одну опорну школу, ми дали автобуси, ви відремонтували дороги, і ви коштів отримуєте стільки ж, скільки б отримувало десять шкіл. Ви підвищуєте зарплату, ви ремонтуєте кабінети, купуєте обладнання. Ми не забираємо у вас жодної копійки, залишаємо все вам. І таким чином економічно стимулюємо до того, щоб вони пішли по процесу дійсно успішної і якісної освіти», - наголосив Яценюк, звертаючись до місцевих громад.

«Треба дати дуже чіткий сигнал, що у тому випадку, якщо місцева влада йде по шляху формування опорних шкіл, весь фінансовий ресурс в повному обсязі залишається в їхньому розпорядженні», - підкреслив прем’єр-міністр.

Він також повідомив, що проведе розмову з керівниками областей з тим, щоб вони терміново оголошували тендери на закупівлю тисячі автобусів для шкіл, аби 1 вересня ці автобуси були вже придбані.

«У нас процес децентралізації якийсь однобокий: «дайте грошей і не давайте відповідальності». Є державні пріоритети. Це безпосередньо відповідальність місцевої влади – середня освіта. Ми забезпечуємо фінансовим ресурсом, ми забезпечуємо державною політикою. А їхнє завдання – реалізовувати цю державну політику спільно з Урядом», - сказав Яценюк.

Він також наголосив на необхідності, аби директори опорних шкіл обиралися на відкритих конкурсах.

За словами Яценюка, торік на придбання обладнання для шкіл уряд виділив 100 млн. грн, а цього року – 200 млн грн. Він наголосив на необхідності того, аби ці кошти були використані місцевою владою за призначенням.

«В освітній політиці це основне завдання 2016 року. Ми не в стані змінити все зразу, але ми зобов'язані почати цей процес. Опорні школи і фінансування опорних шкіл і якісна освіта – я вважаю, що це суперважливий проект для країни і для наших дітей», - зазначив Яценюк.
avatar
0
3
Ось ще одна інформація від Кабінету Міністрів України.
Арсеній Яценюк: Створення опорних шкіл - основне завдання в освітній політиці 2016 року.
«Наше програмне завдання на 2016 рік – це якість середньої освіти. Тому що середня освіта є базою - для майбутнього країни, для нових якісних фахівців і для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, аби далі проводити реформи, через десятиліття в тому числі», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 березня.

Арсеній Яценюк нагадав, що минулого року звернувся до Міністерства освіти і науки розробити проект створення опорних шкіл - так званих hub schools: «Це нова якісна школа, яка дає якісну освіту».

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на засіданні Уряду представив відповідний проект.

Глава Уряду звернувся до Міністерства освіти і науки України підготувати рамкову постанову щодо створення опорних шкіл, аби визначити основний напрямок політики з цього питання для місцевої влади. Арсеній Яценюк звернувся до місцевих громад: «Ви зробили одну опорну школу, ми дали автобуси, ви відремонтували дороги, і ви коштів отримуєте стільки ж, скільки б отримувало десять шкіл. Ви підвищуєте зарплату, ви ремонтуєте кабінети, купуєте обладнання. Ми не забираємо у вас жодної копійки, залишаємо все вам. І таким чином економічно стимулюємо до того, щоб вони пішли по процесу дійсно успішної і якісної освіти».

«Треба дати дуже чіткий сигнал, що у тому випадку, якщо місцева влада йде по шляху формування опорних шкіл, весь фінансовий ресурс в повному обсязі залишається в їхньому розпорядженні», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що проведе розмову з керівниками областей з тим, щоб вони терміново оголошували тендери на закупівлю тисячі автобусів для шкіл, аби 1 вересня ці автобуси були вже придбані.

600 млн. грн. на придбання шкільних автобусів, як повідомив заступник Міністра освіти і науки, було виділено з державного бюджету. Частина коштів має бути передана з місцевих бюджетів.

Глава Уряду підкреслив, що місцеві бюджети додатково отримали минулого року 24 мільярди гривень: «У нас процес децентралізації якийсь однобокий: «дайте грошей і не давайте відповідальності». Є державні пріоритети. Це безпосередньо відповідальність місцевої влади – середня освіта. Ми забезпечуємо фінансовим ресурсом, ми забезпечуємо державною політикою. А їхнє завдання – реалізовувати цю державну політику спільно з Урядом».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності, аби директори опорних шкіл обиралися на відкритих конкурсах.

Крім того, Глава Уряду нагадав, що торік на придбання обладнання для шкіл Уряд виділив 100 млн. грн., а цього року – 200 млн. грн. Він наголосив на необхідності того, аби ці кошти були використані місцевою владою за призначенням.

«В освітній політиці це основне завдання 2016 року. Ми не в стані змінити все зразу, але ми зобов'язані почати цей процес. Опорні школи і фінансування опорних шкіл і якісна освіта – я вважаю, що це суперважливий проект для країни і для наших дітей.

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)
avatar
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ...

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           
 

Copyright MyCorp © 2006
Хостинг від uCoz